Nudimo kurseve engleskog, nemačkog, francuskog, španskog, italijanskog, ruskog i srpskog jezika za decu i odrasle prema najsavremenijim evropskim standardima. Kursevi uključuju opšte, konverzacijske, poslovne i specijalizovane programe, kao i pripreme za međunarodne ispite i pomoć u savladavanju školskog gradiva. Pridružite nam se i unapredite svoje jezičke veštine!
Naša škola se ističe pripremom polaznika za polaganje međunarodnih ispita, testova i sertifikata. Nudimo pripreme za engleski, nemački, španski, italijanski, francuski, ruski, mađarski i srpski za strance. Za više informacija o pojedinačnim sertifikatima i ispitima po CEFR nivoima, pogledajte tabelu.
Naša škola postiže izuzetne rezultate u pripremi za međunarodne ispite i nameravamo da nastavimo s tim. Većina kurseva ciljano vodi ka određenim ispitima, testovima ili sertifikatima. Polaznici se redovno testiraju kako bi se procenio njihov napredak i mogućnost polaganja ispita.
Naš tim daje predloge i savete, dok je na Vama da donesete konačnu odluku. Profesionalno ćemo Vas sprovesti kroz ceo proces pripreme, tako da ćete biti potpuno spremni za ispit, bez iznenađenja. U saradnji s Britanskim savetom, organizujemo preliminarno testiranje za ESOL (CELA) ispite Kembridž univerziteta, na godišnjem nivou, a pre rokova u kojima je inače dostupno polaganje istih.
Dođite kod nas da Vas testiramo i konsultujemo kako biste znali da li ste spremni za polaganje međunarodnih sertifikata. Naši stručni predavači će proceniti Vaš trenutni nivo znanja i dati Vam jasne smernice o tome šta je potrebno da unapredite kako biste uspešno položili ispit. Pružićemo Vam detaljne informacije o strukturi i zahtevima ispita, kao i o raspoloživim terminima za polaganje.
Cambridge English ispiti obuhvataju širok spektar certifikata i diploma za sve nivoe jezičkih kompetencija. Oni su među najpriznatijim ispitima za engleski jezik i priznaju ih hiljade kompanija, akademskih institucija, univerziteta, koledža, strukovnih tela i vladinih agencija širom sveta. Više o priznanju možete saznati ovde. U Srbiji, polaganje Cambridge ispita omogućeno je preko Britanskog saveta u Beogradu, sa dodatnim lokacijama u Novom Sadu, Zrenjaninu, Subotici, Somboru, Kragujevcu i Nišu.
Univerzitet u Kembridžu je 2013. godine, povodom stogodišnjice, preimenovao ESOL (English for Speakers of Other Languages) ispite u CELA (Cambridge English Language Assessment) ispite. Takođe su se menjali nazivi pojedinih ispita, ali su stare oznake i dalje u upotrebi. Cambridge ispiti su klasifikovani prema CEFR nivoima jezika (A1, A2, B1, B2, C1 i C2) i prema tome da li je u pitanju opšti ili specijalizovani engleski.
Kursevi engleskog jezika su podeljeni na kurseve za predškolce, osnovce, srednjoškolce i odrasle. Održavaju se u malim grupama od 3 do 5 polaznika, pri čemu su svi polaznici istog nivoa znanja i približnih godina starosti. Nastava se odvija dva puta nedeljno, sa ukupno 60 susreta godišnje, ukupno 8 meseci. Časovi se održavaju radnim danima, ali postoji mogućnost i subotnjih termina. Večernji termini su najčešći, ali dostupni su i prepodnevni i rani popodnevni termini.
Na svakom času razvijaju se sve četiri jezičke veštine, sa posebnim akcentom na konverzaciju. Naš cilj je da polaznici postignu kvalitetno pismeno i usmeno izražavanje na engleskom jeziku. Koristimo originalne udžbenike i audio-vizuelne materijale najpoznatijih izdavača kao što su Cambridge University Press, Oxford University Press, Pearson Longman, Express Publishing, Macmillan Publishers, i drugi.
Nastavni materijal vodi polaznike ka polaganju Kembridž ispita pri Britanskom savetu u Beogradu ili Novom Sadu. Tokom kursa, polaznici se mesečno testiraju, a njihov napredak prate matični predavač i direktor nastave. Po završetku kursa, svi polaznici polažu završni ispit, dok polaznici stariji od 12 godina polažu APTIS test kao završni ispit.
Kembridž ispiti se za specijalizovani engleski, osim po oblastima i nivoima, dele još i na trajne i privremene sertifikate. Kako biste stekli jasniju sliku o nivoima i ispitima, možete pogledati video u nastavku!
Polaganjem ovom ispita zakoračićete u poslovni svet. BEC Preliminary je niži srednji nivo poznavanja poslovnog engleskog jezika, odgovora CEFR nivou B1 i testira sve četiri jezičke veštine.
Poboljšajte svoje poznavanje poslovnog engleskog kroz polaganje ovog ispita. BEC Vantage je srednji nivo Cambridge ESOL ispita, odgovara CEFR nivou B2 i testira sve četiri jezičke veštine.
Ukoliko želite da koristite engleski sa potpunim samopouzdanjem, ovo je pravi ispit za vas. BEC Higher je nivo za visoke jezičke komptencije, odgovara CEFR nivou C1 i testira sve četiri jezičke veštine.
Neke od kompanija koje priznaju BEC sertifikate su: Adidas, KPMG, Bahrain Petroleum Co. B.S.C. (BAPCO), L’Oréal, Banco do Brasil, Microsoft, BMW, Motorola, BP, Nestlé, Citibank, Nokia, Coca-Cola Company, Philips, Credit Suisse, PricewaterhouseCoopers, Deloitte & Touche, Procter & Gamble,Deutsche Bank, Reuters, DHL, Roche, Ernst & Young, Shell, GlaxoSmithKline, Siemens, HCL Technologies Ltd, Sony Ericsson, Hewlett Packard, Vodafone,HSBC, World Bank, IBM, World Health Organization (WHO),Johnson & Johnson, Kodak
Ako ste student prava ili pravnik koji traži zaposlenje u međunarodnim pravnim krugovima, ovaj ispit je pravi izbor za vas. ILEC pokriva CEFR nivoe od B2 do C1 i postoje tri prolazne ocene:
Ako ste student finansija ili računovodstva ili aktivno tražite zaposlenje u finansijskom sektoru, potvrda o znanju engleskog jezika za finansije ICFE može imati ključni značaj za vas. Ispit obuhvata CEFR nivoe od B2 do C1 i postoje tri prolazne ocene:
ILEC priznaju vodeće svetske asocijacije pravnika, uključujući: European Company Lawyers Association, European Law Students’ Association, International Association of Young Lawyers, European Young Bar Association. Neke od institucija koje priznaju ICFE: Citibank, Sanofi-Aventis,HSBC, Unilever, ICI,PricewaterhouseCoopers, London School of Business and Finance, KPMG, Oxford Brookes University, The French Chamber of Commerce, Polish Civil Service, Hong Kong Financial Services Institute, Department of Education and Science( Ireland), Danske Bank AS,GlaxoSmithKline (GSK), Ernst & Young
Ovaj test je dizajniran da pomogne kompanijama, institucijama i organizacijama u proceni jezičkih veština kandidata koji koriste engleski u poslovnom okruženju. Bez obzira na vaše iskustvo, možete polagati ovaj test. Test se ne može "pasti" - rezultati se rangiraju po CEFR nivoima. Prolaznost određuju poslodavci ili institucije prema njihovim zahtevima. Sertifikat važi oko dve godine od izdavanja. Sistem bodovanja je objašnjen u priloženoj tabeli.
Neke od kompanija koje priznaju BULATS sistem testiranja su: Adidas, KPMG, Bahrain Petroleum Co. B.S.C. (BAPCO), L’Oréal, Banco do Brasil, Microsoft, BMW, Motorola, BP, Nestlé, Citibank, Nokia, Coca-Cola Company, Philips, Credit Suisse, PricewaterhouseCoopers, Deloitte & Touche, Procter & Gamble, Deutsche Bank, Reuters, DHL, Roche, Ernst & Young, Shell, GlaxoSmithKline, Siemens...
TOEIC je sistem testiranja dizajniran da pomogne kompanijama, institucijama i organizacijama u proceni nivoa jezičkih veština kandidata koji koriste engleski kao strani jezik u poslovnom okruženju. Bez obzira na iskustvo, svaki kandidat može pristupiti ovom testu.
Test se ne može "pasti"; rezultati se rangiraju po CEFR nivoima. Praktičnu "prolaznost" određuju poslodavci ili institucije prema svojim zahtevima. Sertifikat važi oko dve godine od izdavanja.TOEIC dolazi u dve varijante: „TOEIC Listening & Reading Test“ (slušanje, čitanje i razumevanje) i „TOEIC Speaking & Writing Test“ (usmeno i pismeno izražavanje). Svaki se posebno polaže i boduje.
Cambridge Young Learner English (YLE) ispiti su posebno osmišljeni za decu uzrasta od 7 do 12 godina kako bi procenili njihov nivo znanja engleskog jezika. Ovi ispiti pomažu deci da jačaju svoje jezičke veštine kroz niz pažljivo odabranih zadataka, koristeći najnovije nastavne metode koje ih motivišu na učenje.
YLE ispiti su podeljeni na tri nivoa:
Nakon položenog ispita, deca dobijaju diplome na kojima se posebno ocenjuju njihove veštine slušanja, usmenog izražavanja, i čitanja/pisanja/razumevanja. Svaka veština se boduje sa do pet štitova, a krajnja ocena se formira na osnovu ukupnog broja štitova. Diplome stečene polaganjem ovih ispita su trajne i predstavljaju značajno priznanje za mlade učenike.
Veoma pouzdana metoda za proveru znanja je APTIS TEST. Ovaj test je priznat od strane Britanskog saveta i ima široku primenu zbog svoje fleksibilnosti:
Njegov cilj je da na brz, jednostavan i pouzdan način istestira trenutni nivo znanja engleskog jezika, Za vrlo kratko vreme – svega nekoliko dana možete da dobijete sertifikat koji se može koristiti na mnogo načina, pri prijavi za posao u zemlji inostranstvu, prilikom razmene studenata u pojedinim inostranim zemljama…
Ovim testom ispituje se nivo znanja svih jezičkih veština (grammar,speaking, writing, reading i listening). Zadaci se kreću od jednostavnijih ka težim, a sam test ima više oblika kako bi polaznicima bio bliži I svojim sadržajem odgovarao iskustvu i interesovanjima korisnika koji ga polažu.
Znanje nemačkog jezika postaje sve traženije i u našoj školi moguće su pripreme za polaganje međunarodno priznatih diploma. Imamo profesionalne predavače koji vas individualo ili u grupi mogu naučiti nemački jezik. Uz pomoć kvalifikovanih profesora nemačkog jezika moguće se pripreme za polaganje na Goethe institutu, ili OSD institutu, od A1 do C1 nivoa. Pripreme za ispit se mogu organizovati po vašoj zelji, u našim prostorijama ili online.
Ukoliko planirate da otputujete, da se zaposlite ili studirate u nekoj od zemalja nemačkog govornog područja trebaće vam znanje kao i sertifikat iz nemačkog jezika.
Sertifikati italijanskog jezika potvrđuju stepen jezičke kompetencije italijanskog kao stranog jezika. Namenjeni su strancima, kao i Italijanima koji žive u inostranstvu (potomci italijanskih emigranata) i strancima koji su se doselili u Italiju. Da biste polagali ove ispite, nije neophodno da već posedujete određene diplome ili sertifikate. Svaka diploma je nezavisna, što znači da kandidat može, bez polaganja pristupnih testova, da se prijavi na ispit i stekne željenu diplomu, iako nema diplomu nižeg nivoa.
Svaka diploma ocenjuje četiri jezičke sposobnosti: usmeno razumevanje, pismeno razumevanje, usmeno i pismeno izražavanje. CELI i CILS sertifikati su usklađeni sa nivoima Zajedničkog evropskog okvira za žive jezike Saveta Evrope (CEFR). Više o tome možete pogledati na: CERF nivoi.
CELI (Certificato di Conoscenza della Lingua Italiana) je sertifikat o potvrdi znanja italijanskog kao stranog jezika i sprovodi ga Univerzitet za strance u Peruđi.
Ispit priznaje italijansko Ministarstvo spoljnih poslova i Ministarstvo za obrazovanje, te je neophodan za upis na više i visoke studije na univerzitetima u Italiji.
Postoji šest nivoa: CELI – Impatto, CELI 1, CELI 2, CELI 3, CELI 4 i CELI 5.
CILS (Certificazione di Italiano come Lingua Straniera) je sertifikat o potvrdi znanja italijanskog kao stranog jezika i sprovodi ga Univerzitet za strance u Sijeni.
Ispit priznaje italijansko Ministarstvo spoljnih poslova i Ministarstvo za obrazovanje, te je neophodan za upis na više i visoke studije na univerzitetima u Italiji.
Postoji šest nivoa: CILS A1, CILS A2, CILS Uno B1, CILS Due B2, CILS Tre C1 i CILS Quattro C2.
DELE (Diplomas de Español como Lengua Extranjera) su zvanične diplome španskog jezika međunarodnog karaktera, koje dodeljuje Institut Servantes u ime Ministarstva obrazovanja, kulture i sporta Španije. Ove diplome su jedine međunarodno priznate i omogućavaju potvrdu znanja španskog jezika u obrazovnim, profesionalnim ili ličnim okvirima.
Polaganje DELE ispita u Srbiji omogućeno je preko Instituta Servantes u Beogradu. Kandidati mogu direktno pristupiti ispitima i steći željenu diplomu bez polaganja pristupnih testova, bez obzira na prethodno stečene diplome nižeg nivoa. Svaka diploma ocenjuje četiri jezičke veštine: usmeno i pismeno razumevanje, te usmeno i pismeno izražavanje.
Diplome su trajne i usklađene sa nivoima Zajedničkog evropskog okvira za jezike (CEFR). Dostupni su sledeći nivoi: Diploma A1, Diploma A2, Diploma B1, Diploma B2, Diploma C1, Diploma C2.
DELF (Diplôme d’études en langue française) i DALF (Diplôme approfondi en langue française) su zvanične diplome Ministarstva prosvete Francuske, koje omogućavaju polaznicima da ozvaniče svoj nivo znanja i sposobnosti upotrebe francuskog jezika. Ove diplome su usklađene sa nivoima Zajedničkog evropskog okvira za jezike (CEFR). Polaganje ispita je omogućeno preko Francuskog instituta u Beogradu i njegovih ogranaka u Nišu i Novom Sadu.
Svaka diploma je nezavisna: kandidati mogu polagati ispit i steći željenu diplomu bez prethodnog sticanja diploma nižeg nivoa. Diplome su trajne i ocenjuju četiri jezičke veštine: usmeno i pismeno razumevanje, te usmeno i pismeno izražavanje. DELF i DALF ispiti su prilagođeni uzrastu i interesovanjima kandidata:
Za polaganje DELF A1, A2 i B1 nije potrebna posebna priprema, dok je za DELF B2 korisna, a za DALF neophodna priprema. Diplome DALF su potrebne za praćenje univerzitetske nastave u Francuskoj i zahtevaju posebne veštine koje lokalni školski sistem ne predviđa. Ove preporuke nisu obavezne, ali su korisne za uspeh na ispitu.
TCF (Test de connaissance du français) je test za određivanje nivoa znanja francuskog jezika, namenjen nefrankofonim kandidatima koji žele da provere svoje znanje iz profesionalnih, ličnih ili studijskih razloga. Priznaje ga Francusko Ministarstvo prosvete, Kanadska vlada i brojna preduzeća. Test se sastoji od tri obavezna i dva dodatna dela, a validnost sertifikata je dve godine.Rezultati testa određuju nivo kandidata na skali CEFR, od A1 do C2.
Sertifikate izdaje Državni institut ruskog jezika "Aleksandar Puškin", a ispiti se održavaju u prostorijama Ruskog doma u Beogradu. Sistem vrednovanja je usklađen sa Nivoima zajedničkog evropskog okvira za žive jezike Saveta Evrope (Общеевропейские компетенции владения иностранным языком). Sertifikati su trajni i nezavisni, što znači da kandidati mogu polagati željeni nivo bez potrebe za prethodnim diplomama nižeg nivoa.
Kandidat inicira i održava društvene kontakte u svakodnevnom životu koristeći minimalna jezička sredstva. Snalazi se u osnovnim komunikacijskim situacijama, kao što su postavljanje pitanja, davanje odgovora i izražavanje osnovnih potreba.
Kandidat rešava praktične zadatke u svakodnevnom životu i u profesionalnom okruženju. Održava kontakte sa drugima i koristi standardna jezička sredstva za efikasnu komunikaciju.
Kandidat rešava zadatke u svakodnevnim, profesionalnim i obrazovnim situacijama, održavati društveno-poslovne kontakte, koristi osnovne jezičke strukture i termine, te efikasno komunicira u različitim kontekstima.
Kandidat može uspešno funkcionisati u društveno-poslovnim okvirima, održavati kontakte sa drugima, razumeti i analizirati informacije iz medija, te koristiti različite jezičke stilove u različitim situacijama.
Kandidat funkcioniše u svakodnevnim, sociokulturnim i profesionalnim situacijama, koristi različite stilove i prepoznaje skrivene značenja. Govori tečno, izražava se precizno i aktivno učestvuje u diskusijama.
Kandidat s lakoćom razume sve što čuje i pročita, vodi razgovore na složene teme, piše kompleksne tekstove i argumentuje svoje mišljenje. Može se baviti predavanjem i naučnim radom u oblasti ruskog jezika.
Ispit se sastoji od tri do pet delova, zavisno od nivoa, i proverava četiri aspekta vladanja jezikom: čitanje, pisanje, slušanje (audiranje) i govorenje/konverzaciju. Za dodatne informacije posetite sajt Državnog instituta ruskog jezika "Aleksandar Puškin".
CEFR predstavlja zajednički evropski standardizovani okvir za učenje jezika. On se bavi izučavanjem, nastavom i ocenjivanjem jezika, završavajući proces započet 1991. godine zahvaljujući saradnji sa mnogim nastavnicima u Evropi i šire. Okvir se posebno odnosi na učenje stranih jezika, ali se primenjuje, uz prilagođavanje, i na učenje maternjeg jezika. Definiše tri nivoa usvajanja jezika:
Pored Evropskog okvira, postoji i Evropski jezički portfolio za nastavnike i mentore (Guide à l’usage des Enseignants et Formateurs d’Enseignants), koji pruža primere praktične primene okvira. Portfolio pomaže onima koji žele da se uključe u primenu evropskih okvira, ali ne znaju kako to praktično da izvedu.
Zajednički okvir napisan je sa mnogobrojnim ciljevima. Dva su osnovna:
Neki od ciljeva CEFR-a uključuju ujednačavanje metoda učenja jezika, davanje većeg značaja malim jezicima, standardizaciju sistema ocenjivanja i fokusiranje na praktičnu primenu jezika umesto na teoretska znanja. Cilj je usvajanje najpraktičnijeg i najboljeg rešenja.
Više o opisu i veštinama pojedinačnih nivoa možete pročitati u ovoj tabeli, a nazive pojedinih međunarodnih ispita i sertifikata po ovim nivoima ovde. Detaljnije o Evropskom okviru možete pogledati na sajtu Saveta Evrope.